Śledztwo: tak w Polsce zabija się lisy

Śmierć przez porażenie prądem

Szokujące rezultaty śledztwa pokazują bezlitosne metody zabijania lisów hodowanych na futro w Polsce.

W każdym roku zwierzęta spokrewnione z psami domowymi: lisy i jenoty hodowane w Polsce dla swojej sierści (obecnie ok. 100 tys. zwierząt rocznie) są zabijane w bezlitosny sposób: jedną elektrodę wkłada się zwierzęciu w pysk, a w drugą w otwór odbytowy. Zamknięty obieg prądu powoduje zatrzymanie akcji serca. Taki sposób zabijania zgdny jest z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i ma służyć zachowaniu nienaruszonego futra.

Ukryte kamery pozwalają nam przekonać się na własne oczy o tym, czego żaden hodowca nie pokazałby ani organizacjom ochrony zwierząt, ani mediom, ani Inspekcji Weterynarynej. Na nagraniach z jednej fermy widać jenoty zabijane prądem wśród klatek z pozostałymi zwierzętami, które obserwują to, co się dzieje. Na kolejnej fermie jest jeszcze gorzej: lisy są zabijane wewnątrz klatki.

W trakcie tego procesu w tej samej klatce przebywają inne lisy, które z bliska patrzą na śmierć współtowarzyszy ostatnich miesięcy niedoli. Pozostałe przy życiu lisy przyglądają się przez kraty, jak ciała już zabitych zwierząt są rzucane z miejsca na miejsce przed zabraniem do skórowania. Dodatkowo hodowca straszy je dla zabawy gwałtownymi ruchami.

Na kolejnej fermie widać już obraz po uboju i skórowaniu. Tuszki lisów leżą porzucone między klatkami, w których wciąż przebywają inne lisy. Tuż przed ich oczami wyrzucono oskórowane zwłoki zwierząt, które jeszcze chwilę wcześniej przebywały żywe tuż obok.

2 thoughts on “Śledztwo: tak w Polsce zabija się lisy

  1. Szacunekdlazwierząt Reply

    Ja bym Tym ludziom zrobiła dokładnie to samo co oni robią Tym niewinnym zwierzętom !

  2. NAPOMOCZWIERZĘTOM Reply

    Jak można robić coś tak oktutnego niewinnym zwierzętom :’(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *